Wielki POŻAR w Warszawie!

Ministerstwo Środowiska poinformowało, że od początku roku odnotowano 63 pożary wysypisk, składowisk śmieci i odpadów. 

 

Wiele zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, który wybuchł w sortowni śmieci przy ul. Zawodzie w Warszawie. Ogień objął znaczny obszar , a unoszące się nad wysypiskiem kłęby dymu były widoczne z odległości kilkudziesięciu kilometrów. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał – przynajmniej według wstępnych szacunków na terenie pożaru nie znajdowała się żadna osoba. 

 

Seria pożarów wzbudza ogromne zainteresowanie opinii publicznej i mediów. Problem dostrzegł również rząd. Na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, porządek dzisiejszego posiedzenia został uzupełniony o informację ws. niewyjaśnionych pożarów wysypisk śmieci.

„Nie możemy pozwalać, by przestępcy truli nas, nasze dzieci i niszczyli środowisko” – napisał na Twitterze premier.

Tylko w maju na terenie całej Polski doszło do 10 pożarów wysypisk i składowisk. W ciągu ostatnich dni najgłośniej informowano o pożarach w Zgierzu i Trzebini. Nadal trwają wielogodzinne akcje związane z dogaszaniem. Same koszty interwencji strażaków można szacować w setkach tysięcy złotych – Informuje Onet.

Śmieciowa Mafia

Seria pożarów nie jest dziełem przypadku ani bezinteresownego podpalacza. To działania tzw. śmieciowej mafii – grupa zakłada firmy zajmujące się recyklingiem odpadów – otrzymuje dofinansowania oraz płatności za recykling od przedsiębiorstw. Dzięki „przypadkowym” podpaleniom zarabia mnóstwo pieniędzy – nie ponosi kosztów recyklingu – ZARABIA znacznie więcej niż przy normalnym prowadzeniu biznesu.

Jeden z podpalaczy nie wytrzymał presji śledczych oraz dziennikarzy i zaczął zeznawać. Okazuje się, że w Polsce na szeroką skalę działa tzw. „Mafia Śmieciowa”. Zorganizowana grupa przestępcza kradnie miliony poprzez działalność recyklingową. Naszemu reporterowi udało się porozmawiać z zatrzymanym, publikacja wywiadu wkrótce.

 


Komentarze