UJAWIONO ZAROBKI DUDY! Można się OSTRO ZDZIWIĆ!

Pensja prezydenta Andrzeja Dudy (46 l.) wynosi ok. 20 tys. zł miesięcznie. To dużo mniej niż pensja… jego ojca. Jan Duda w zeszłym roku średnio co miesiąc zarabiał półtora raza tyle, co głowa państwa! 68-letni tata prezydenta, choć jest już emerytem (co miesiąc dostaje z ZUS 6,2 tys. zł), to jeszcze pracuje na dwóch krakowskich uczelniach i miesięcznie zarabiał jako profesor 16,7 tys. zł. Podaje FAKT24.pl

 

Poza tym jest radnym sejmiku województwa małopolskiego (miesięczna dieta to ok. 2 tys. zł) i jeszcze dorabia na umowach o dzieło. Ziarnko do ziarnka i uzbierała się miarka. Cały zeszłoroczny dochód prezydenckiego ojca przekroczył 368 tys. zł – tak wynika z jego oświadczenia majątkowego. Jan Duda musiał je złożyć jako radny – czytamy w Fakcie.

 

Jan Duda, który do tej pory był współwłaścicielem 115-metrowego domu, kupił na kredyt jeszcze 48-metrowe mieszkanie. Trzeba przyznać, że ma dużo szczęścia, bo wielu seniorom banki niezbyt chętnie pożyczają pieniądze na zakup mieszkania. Ojciec prezydenta dostał 311 tys. zł kredytu hipotecznego w przejętym przez państwo banku Pekao SA.

 

 

 


Komentarze