Trener Bayernu OSTRO o Lewandowskim! „Wyszło z niego polskie po…”

Eksperci obserwatorzy nie szczędzą krytyki Robertowi Lewandowskiemu za jego zachowanie względem trenera Bayernu Monachium Juppa Heynckesa. Teraz zrugał go sam trener.

 

W sobotę pewni tytułu Bawarczycy pokonali zdegradowaną już ekipę z Kolonii na wyjeździe 3:1. Lewandowski zdobył jedną z bramek, która była jego 29. w tym sezonie i 150. w 193. meczu w barwach Bayernu. Jak mówił już kilka miesięcy temu, jego celem jest uzyskanie co najmniej 30 goli w trwających rozgrywkach. Do końca pozostał jeszcze tylko jeden mecz

Gdy Heynckes zdecydował o zmienieniu Polaka, ten wyraził swoje niezadowolenie, przechodząc obok szkoleniowca i nie podając mu ręki. Cisnął także butelką wody o ziemię.

„Napastnik, który we własnym mniemaniu jest tak dobry jak Ronaldo, musi się też tak zachowywać. A tego nie robi. Brakuje mu krytycznego spojrzenia na samego siebie. Nie okazuje szacunku drużynie i trenerowi. Z Lewandowskiego wyszło polskie pochodzenie, zawsze będąc w tym kraju spotykam się z gburowatością”

-powiedział Heynckens.

 

Polak krytykowany był wcześniej także za swoje występy w Lidze Mistrzów, w której po raz pierwszy w karierze nie trafił do siatki w pięciu kolejnych spotkaniach. M.in. z tego powodu Bayern odpadł w półfinale po przegranej w dwumeczu z Realem Madryt 1:2 u siebie i 2:2 w rewanżu.


KomentarzeTo jest InnyExpress – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂