To już się DZIEJE nad Europą! Przerażajace zdjęcia satelitarne.

Efekty upałów i suszy w Europie widać już na zdjęciach satelitarnych. Francja i Wielka Brytania jeszcze w czerwcu były na nich zielone, teraz są wyraźnie suche i brązowe. Naukowcy potwierdzają, że do obecnej fali gorąca przyczyniły się zmiany klimatu – informuje Gazeta.pl

W Polsce czeka nas co najmniej tydzień z upalną pogodą. W innych częściach kontynentu jest jeszcze goręcej, a w Skandynawii padają rekordy temperatury. Tam, a także w Grecji i Wielkiej Brytanii susza przyczyniła się do powstania pożarów. Polska także jest w strefie zagrożenia pożarowego.

Susza na zachodzie i północy kontynentu jest tak dotkliwa, że jej skutki widać już z kosmosu. Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała zdjęcia z satelity Copernicus Sentinel, na których widać suszę we Francji i Wielkiej Brytanii oraz Danii, Szwecji i Niemczech. Agencja porównuje zdjęcia z 28 czerwca i 25 lipca.

Na pierwszych – sprzed zaledwie miesiąca – widać zazieleniony kontynent. Z kolei na aktualnych zdjęciach zieleń w dużej mierze zmieniła się w suche, brązowe kolory.


Komentarze