Sernas: „I tak NIE wyjdziecie z GRUPY w Rosji, pompujecie balonik …”Polska vs Litwa.

Kapitan odpalił silniki, pokazał moc maszyny. Robert Lewandowski strzelił 2 gole, a reprezentacja Polski rozbiła 4:0 w pożegnalnym meczu Litwę i do Rosji leci w doskonałych nastrojach. Napastnik Litwy skomentował mecz.

 

Polska i tak nie wyjdzie z grupy – nie staraliśmy się w tym meczu. Z mocnym Senegalem i Kolumbią Polacy nie mają żadnych szans. Japonia też może ich pokonać, ale spodziewam się remisu. Pompujecie balon super kadry a znowu zagracie mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz pożegnalny.” – miał skwitować Sernas w rozmowie z litewską telewizją.

 

Plan na ten mecz był dość prosty: pozostawić po sobie dobre wrażenie i bez żadnych kontuzji wsiąść jutro do samolotu odlatującego w kierunku Soczi. Można było mieć obawy, z jakim zaangażowaniem podejdą do tego meczu Biało-Czerwoni, wszak dwa lata temu również Litwa była ostatnim rywalem Polaków przed wyjazdem na mistrzostwa Europy, a toczone w dość piknikowej atmosferze spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

 

Tym razem historia się nie powtórzyła, a zadbał o to sam selekcjoner Adam Nawałka. W przeciwieństwie do meczu z 2016 roku desygnował do gry Lewandowskiego, a poza nim w wyjściowym składzie znalazło się kilku piłkarzy, którzy nie są pewniakami do gry w pierwszej jedenastce podczas rosyjskiego mundialu. I każdy z nich pokazał się z naprawdę dobrej strony.


KomentarzeTo jest InnyExpress – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂