Potężny cios dla opozycji W KRAKOWIE! Muszą wystawić kandydata…

Jak wynika z nieoficjalnych informacji portalu Onet, rządzący w Krakowie od 16 lat prezydent Jacek Majchrowski ma ogłosić dziś decyzję, że nie wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych.

 

Majchrowskiego miały poprzeć partie opozycyjne, m.in. PO, SLD i PSL. W tej sytuacji kandydatem całej opozycji ma zostać lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Jacek Majchrowski sprawuje urząd prezydenta miasta Krakowa od czterech kadencji. W mieście żyją wyborcy, którzy nie pamiętają innego prezydenta. Dziś ma on oficjalnie ogłosić, czy powalczy o to stanowisko po raz piaty. Jak jednak informuje Onet, Majchrowski podjął już decyzję o rezygnacji z kandydowania. Na zmianę tej decyzji wciąż mają naciskać jego współpracownicy.

 

Rezygnacja Jacka Majchrowskiego ze startu w wyborach samorządowych byłaby ciosem dla całej opozycji, która planowała udzielić mu poparcia. Onet podaje, że w takim w przypadku ugrupowania opozycyjne zdecydują się wystawić wspólnego kandydata, którym ma być lider PSL Władysław Kosiniak – Kamysz. Ten jednak – jak wynika z ustaleń Onetu – nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.
Kosiniak-Kamysz miał spotkać się niedawno z Jackiem Majchrowskim.

 

Prezes ludowców liczy, że jeśli wystartuje, to obecny prezydent udzieli mu wyborczego wsparcia.
Pod koniec kwietnia „Rzeczpospolita” dotarła do sondażu przeprowadzonego przez IPSOS na zamówienie jednego z krakowskich przedsiębiorców. Przy założeniu, że prezydent Majchrowski nie wystartuje – w I turze Małgorzata Wassermann może liczyć na 31 proc. głosów, Bogusław Sonik z PO na 20 proc., a niezależny Łukasz Gibała na poparcie 19 proc. badanych. W II turze Małgorzata Wassermann przegrałaby zarówno z Bogusławem Sonikiem, jak też z Łukaszem Gibałą.


Komentarze