Polska NIE pojedzie na MUNDIAL! Putin i FIFA : „WYKLUCZAMY państwa bojkotujące.”

Nie cichną kontrowersje wokół Rosji. Wydalanie dyplomatów Federacji i próby odebrania mistrzostw obecnemu gospodarzowi przelały czarę goryczy – dla bojkotujących! Putin dogadał się z FIFĄ!

Praktycznie cała Europa i USA, Kanada oraz Australia chciały zbojkotować Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – bezskutecznie! Prezydent Rosji Władimir Putin spotkał się z przewodniczącym FIFA Giannim Infantino. Po czterogodzinnej rozmowie zapadła decyzja :

„Fifa nie była, nie jest i nie zamierza być organizacją ingerującą w politykę! Sport powinien i w przypadku naszej organizacji pozostanie apolityczny! Prezydent Putin podziela to zdanie – dlatego wszyscy próbujący wtrącić sprawy polityczne do Mistrzostw zostają z nich wykluczeni! Nie pozwolę na szarganie i wykorzystywanie tak pięknej imprezy jak Mundial do wycierania nim spraw, które nie dotyczą sportu! Może ten precedens otworzy oczy niektórym przywódcom!” – powiedział przewodniczący FIFA.

„Pragnę serdecznie podziękować panu przewodniczącemu za stanowczą reakcję – Rosja nie będzie angażowała sprawy Mistrzostw Świata do uprawiania politycznej propagandy – tak jak UE czy USA i Kanada.” – skomentował Władimir Putin.

Nie pojawiło się jeszcze żadne oficjalne stanowisko UE czy USA dotyczące tej decyzji.

 


KomentarzeTo jest InnyExpress – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂