Nawet 100 MECZETÓW w Polsce! „Polska jest ksenofobiczna” – Watykan podpisał umowę z Arabią Saudyjską

Arabia Saudyjska podpisała układ z Watykanem, w myśl którego w tym arabskim kraju będą mogły być budowane kościoły. Jednakże pod warunkiem budowy meczetów, zwłaszcza  w Polsce!

 

Porozumienie przewiduje też obronę religii i kultury wobec przemocy, ekstremizmu czy najconalizmu. Muzułmanie zgodzili się na kościoły katolickie w ortodoksyjnej Arabii, ale jednocześnie zobligowali Watykan do zdecydowanych działań w Polsce:

Zgadzamy się na wzajemne poszanowanie religii, jednak są w Europie kraje, zwłaszcza Polska, które niezwykle niechętnie odnoszą się do kultury Islamu. Wobec tego budując kościoły w swoim kraju żądamy promocji kultury i religii muzułmańskiej w, niestety, ksenofobicznej Polsce. Polski Episkopat zgodził się podjąć kroki zmierzające do budowy meczetu w każdym polskim mieście powyżej 100 tys. mieszkańców. To ważna decyzja.” – powiedział sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej Mohammed bin Abdel Karim Al-Issa.

Umowa zawiera istotne regulacje, Polski Kościół musi w ciągu najbliższego roku powołać do życia przynajmniej 12 meczetów. Budowa sfinansowana zostanie ze środków własnych oraz przy pomocy pieniędzy Arabów.

Umowa została zawarta pomiędzy sekretarzem generalnym Światowej Ligi Muzułmańskiej a przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynałem Jean Louis Tauranem. Arcybiskup Stanisław Gądecki przyjął postanowienia i zapewnił o ich realizacji.

 

 

 

 

 


KomentarzeTo jest InnyExpress – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂