Mundial:Ekipa sprzątająca w SZOKU! TO w szatni zostawili Japończycy! ZDJĘCIA!

Japonia to kraj, który znany jest ze specyficznej (z europejskiej perspektywy) kultury. I choć Japończycy pokochali piłkę nożną w równym stopniu jak mieszkańcy Starego Kontynentu, to jednak na każdym kroku można zauważyć pewne różnice. Tym razem piłkarze reprezentacji Japonii, po ciężkim 94-minutowym boju z Belgami, znaleźli siły, by posprzątać po sobie szatnię i podziękować organizatorom turnieju – podaje FAKT24.pl

94 minuty ciężkiej walki, podczas, której wszyscy Japończycy zostawili serca na boisku – tak wyglądał wczorajszy mecz z Belgią. Reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni prowadzili w pewnym momencie 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3, tracąc bramkę w ostatnich sekundach spotkania. Na twarzach piłkarzy, trenera i kibiców widać było szok, zmieszany z załamaniem i niedowierzaniem.

Choć smutek przepełniał ich serca, nie wpłynęło to na ich pomeczową postawę. Porażka, porażką, ale kultura, honor i zasady wciąż obowiązują potomków samurajów. Żegnając się z turniejem, wykończeni piłkarze doprowadzili szatnię do porządku, pozostawiwszy po sobie liścik z jednym słowem napisanym po rosyjsku: „dziękuję”.