Masz PRAWO jazdy kat.B? Dostaniesz NOWE uprawnienie!

Rząd planuje poszerzyć uprawnienia osób legitymujących się prawem jazdy kategorii B. Do ustawy miałby trafić zapis, który przewiduje prawo do kierowania motocyklami trójkołowymi. Jest to robione z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Poseł Paweł Szramka proponuje, by do ustawy o kierujących pojazdami wprowadzić zapis, który poszerzyłby uprawnienia posiadaczy prawa jazdy kategorii B. Zgodnie z nim, jeśli kierowca posiadałby je co najmniej 3 lata, to mógłby także kierować motocyklami trójkołowymi.

Jak podaje serwis moto.wp.pl sejmowa Komisja Infrastruktury ma zająć się zwiększeniem uprawnień dla kierowców już w tym tygodniu.

Na dziś dzień trójkołowce mogą prowadzić tylko osoby posiadające prawo jazdy kategorii A. Jednak zdobycie takiego dokumentu jest trudne (o ile nie niemożliwe) dla osoby niepełnosprawnej, stąd chęć poszerzenia uprawnień kategorii B. W uzasadnieniu projektu stwierdzono, że technika prowadzenia trójkołowego motocykla jest bliższa tej, jaką trzeba opanować by móc prowadzić samochód.

/FAKT24.pl


Komentarze