Lotnisko Chopina w Warszawie ZMIENI nazwę. Od czerwca będzie to Port Lotniczy im. Lecha Kaczyńskiego.

Już w czerwcu Urząd Lotnictwa Cywilnego ma zarejestrować nową nazwę dla warszawskiego Okęcia – nazwa „Lotnisko Chopina” zostanie zmieniona na „Port Lotniczy im. Lecha Kaczyńskiego”. Zabieg ten budzi wiele kontrowersji.

Port Lotniczy im. Lecha Kaczyńskiego jest marką niosącą określone wartości, na bazie której znacznie łatwiej budować pozycję i rozpoznawalność portu w Polsce i na świecie”. Wśród wspomnianych wartości inicjatorzy zmiany nazwy wymieniali „polskość”, „pamięć o poległych”, „wysoką wrażliwość historyczną” – „ta nazwa to teraz przedmiot sporu przez zawistnych zdrajców narodu, mam nadzieję zatwierdzenie zmiany jest już tylko formalnością” – mówił w programie polityk PiS.

Jak twierdzą przeciwnicy ta zmiana nie wpłynie korzystnie na wizerunek lotniska za granicą. „Fryderyk Chopin nie budził kontrowersji, jest jednoznacznie kojarzoną postacią na całym świecie i chyba tylko obecna władza może uważać inaczej” – skwitował przedstawiciel opozycji, który także był gościem naszego programu. Grupa mieszkańców Warszawy zapowiada duży protest. Do tematu wrócimy!


Komentarze