Lewandowski SPRZEDANY Realowi za REKORDOWĄ SUMĘ i piłkarza!

Żmudne negocjacje wreszcie dobiegły końca, nieugiętego prezesa Bayernu ostatecznie przekonała bajońska suma za Lewego. Robert podpisał  5-letni kontrakt z Realem Madryt!

 

Bayern zwodził Królewskich  do samego końca, prezes klubu wielokrotnie podkreślał, że ani myśli sprzedawać Roberta. Jednak rekordowa kwota oraz jeden z piłkarzy Realu przekonały włodarzy bawarskiej drużyny do zmiany decyzji – Lewandowski został sprzedany za 150 milionów euro, dodatkowo do Bayernu przejdzie Toni Kroos. Łącząc kwotę za Lewego z wartością rynkową Kroosa mamy do czynienia z najwyższą opłatą za transfer w historii!

 

„Od dłuższego czasu chciałem grać w Realu, blokowały mnie tylko i wyłącznie władze Bayernu, na szczęście wszyscy wyszli z tej sytuacji zadowoleni” – uciął Lewandowski.

„Robert jest idealnym zawodnikiem dla naszego klubu, to wymarzony napastnik, nawet mimo swojego wieku – w Realu staramy się inwestować przede wszystkim w młode talenty, jednak Lewy, to coś, czego teraz potrzebujemy” – powiedział Zinedine Zidane.

Prezydent Królewskich Florentino Perez miał obsesję na punkcie „Lewego”, odkąd w 2013 roku ten wbił jego klubowi cztery gole w jednym meczu półfinału Ligi Mistrzów 2012/2013. Od tego czasu Real kilka razy bezskutecznie próbował sprowadzić Lewandowskiego. W końcu dopiął swego.


KomentarzeTo jest InnyExpress – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂