Ksiądz MOLESTOWAŁ chłopców! „ To była ich POKUTA, doprowadzałem ich do…”

Ksiądz Wojciech L. żądał od harcerzy, by zaspokajali jego seksualne żądze. Ma na to proste wytłumaczenie. – Ja tylko chciałem doprowadzić ich do zbawienia – mówił śledczym, gdy sprawa wyszła na jaw. W Gdańsku rozpoczął się jego proces, grozi mu do 12 lat więzienia.

 

Wojciech L. to były wikary parafii na gdyńskim Obłużu. Był jednocześnie harcmistrzem jednej z pomorskich drużyn. W czerwcu 2017 roku zabrał swoich podopiecznych na obóz w Bieszczady. Harcerzy, którzy byli mu nieposłuszni, zabierał do swojego pokoju i zamykał się z nimi.

Wyznawali mi swoje grzechy, spowiadali z onanizmu. Byli wyzywająco ubrani, prowokowali. Ja tylko doprowadzałem ich do zbawienia. Nie czuję się winny. Zawsze miałem bliski kontakt z młodzieżą.”

Skandalicznych praktyk w polskim Kościele jest ostatnio sporo. Pojawiły się na przykład zarzuty dla szpitalnego kapelana z Piły, który miał molestować 17-letnią pacjentkę. Z kolei duchowny z Lutyni w Wielkopolsce miał klepać 13-latków po pośladkach. Takich przypadków jest więcej. Wszystko dzieje się w czasie najgorszych w historii polskiego Kościoła wyników uczestnictwa Polaków w niedzielnych mszach świętych.

 

/NaTemat


KomentarzeTo jest InnyExpress – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂