Jarosław Kaczyński będzie POCHOWANY na WAWELU? „Wielcy Polacy byli kontrowersyjni”

Decyzja o tym, że Jarosław  Kaczyński spocznie jak brat  na Wawelu, według niektórych jest tylko formalnością. Ostatecznie o pochówku na wzgórzu królewskim  zdecyduje Metropolita Krakowski. Czy dojdzie to do skutku?

 

Nie rozumiem oburzenia. Jarosław Kaczyński to wielka postać polskiej polityki – to on doprowadził do prezydentury jego brata, a teraz zjednoczył prawicę i dzięki temu obecny rząd wreszcie walczy z mafią kamienicową, wyłudzaczami VAT-u czy nieuczciwym recyklingiem śmieci. Dzięki temu są pieniądze na pomoc dla ludzi – Polacy to odczuwają. ” – mówi lokalny działacz PiS.

Kaczora na Wawelu? W życiu? Jeden wystarczy! PiS niszczy Polskę i ciągle dzieli” – mówi pani Krystyna – mieszkanka okolic Wawelu.

 

Temat porusza coraz więcej osób ze względu na ciężką chorobę prezesa PiS. W partii trwa brutalna walka o władzę po Kaczyńskim, mimo, że ten przecież ciągle żyje. Na co NAPRAWDĘ choruje Kaczyński

Dziś nikt nie pamięta ileż było kontrowersji wokół pochowanych na Wawelu królów czy innych osób. Wielcy Polacy zawsze budzili kontrowersje – dla jednych pan Kaczyński będzie osobą godną szacunku, dla innych nie – natomiast przyznać trzeba, że NIE jest to człowiek pozbawiony intelektu – bardzo sprawnie zarządza partią rządzącą.

Boję się, co będzie kiedy nie daj Boże Kaczyński umrze i do władzy dojdzie Ziobro albo Macierewicz – z polski bym wtedy uciekał” – mówił niedawno Janusz Korwin Mikke.

Nie lubię PiS-u ani Kaczyńskiego, ale przyznać muszę, że paradoksalnie podziwiam jego zdolność przywódczą i to, że trzyma de facto władzę w takiej skali” – mówi młody działacz Nowoczesnej.

Dyskusja na temat pochówku prezesa PiS jest potrzebna – temat na pewno dzieli, ale też skłania do refleksji. Lepiej o nim rozmawiać niż przekrzykiwać się na ulicy.


Komentarze