GEJE mają zdrowszy ODBYT od osób hetero! Rzadziej też chorują! Wszystko przez …PAPIER?!

 Wielu panów nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, jakie niesie za sobą zaniedbywanie higieny intymnej. Bardzo często ograniczają się oni jedynie do mycia tych okolic za pomocą zwykłego żelu pod prysznic. Warto to zmienić, gdyż wystarczy kilka minut dziennie, aby zapewnić sobie czystość, świeżość oraz zapobiec rozwijaniu się nieprzyjemnych infekcji – pisze poradnikzdrowie.pl

To fakt – 86% mężczyzn w Polsce według badania R&P nie dba o higienę, zwłaszcza odbytu – przeciętny Polak za „ped*lskie” uznaje stosowanie specjalnych środków do higieny intymnej. Odwróceni w tej sytuacji są geje – regularnie stosujący szereg wyspecjalizowanych środków, nie tylko częściej się myją, także korzystają z sauny czy specjalnych zabiegów wspierających odbyt.

Aż 93% homoseksualistów wskazuje, że myje specjalnym żelem odbyt po defekacji – tymczasem prawie ten sam procent heteroseksualnych mężczyzn używa jedynie papieru – wcierając wydzielinę w ciało! Stosowanie papieru toaletowego zdecydowanie zwiększa też ryzyko wystąpienia raka.

Jak dbać o męskie okolice intymne?

Toaleta okolic intymnych powinna być wykonywana codziennie. W przypadku częstych wizyt na siłowni, saunie czy basenie należy zwiększyć częstotliwość mycia. Zalecane jest także mycie się po stosunku płciowym. Należy zrezygnować z mycia okolic intymnych kolorowymi, mocno zapachowymi żelami do ciała oraz klasycznym mydłem. Zawarte w nich agresywne środki myjące oraz zapachowe naruszają naturalną florę bakteryjną chroniącą narządy płciowe przed infekcją. Zamiast tego panowie powinni wybierać specjalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tych okolic.

Preparaty te są łagodniejsze i mają kwaśny odczyn pH, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi infekcji i powstawaniu przykrego zapachu. Chociaż w drogeriach nie znajdziemy jeszcze tak wielu preparatów do higieny intymnej mężczyzn, jak w przypadku kobiet, to oferta stale się powiększa i każdy z panów znajdzie coś dla siebie. Dobrze, gdy taki środek zawiera kwas mlekowy odpowiadający za kwaśne pH oraz łagodzące substancje, np. alantoinę i d-panhenol.

Do mycia nie zaleca się używania różnego rodzaju gąbek i myjek, ze względu na gromadzenie się w nich bakterii oraz ich chropowatą fakturę, która może uszkodzić strukturę naskórka. Okolice intymne najbezpieczniej myć za pomocą rąk, pamiętając o odciągnięciu napletka i usunięciu powstającej w rowku żołędziowym łojowej wydzieliny. Woda używana do kąpieli nie powinna być zbyt gorąca. Po kąpieli koniecznie należy dokładnie osuszyć okolice krocza. Nie należy używać w tym celu ręcznika, którym wyciera się resztę ciała. Po użyciu powinien on zostać odwieszony tak by mógł równomiernie wyschnąć i aby na jego powierzchni nie rozwinęły się bakterie i grzyby.

/poradnikzdrowie.pl


Komentarze