Fatalna wiadomość! KACZYŃSKI…

Koniec roku sprzyja podsumowaniom i ocenom. Polacy wybrali więc najgorszego i najlepszego polityka ubiegłych 12 miesięcy. Kto ma powody do radości, a kto do smutku?

Koniec roku sprzyja podsumowaniom i ocenom. Polacy wybrali więc najgorszego i najlepszego polityka ubiegłych 12 miesięcy. Kto ma powody do radości, a kto do smutku?
„Super Express” zapytał Polaków, kto ich zdaniem był najlepszym i najgorszym politykiem mijającego roku. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster, najgorszym polskim politykiem w kończącym się roku był Jarosław Kaczyński. Tak uważa 37 proc. badanych. – Jarosław Kaczyński jest niezmiennie politykiem, mającym największy elektorat negatywny – analizuje w rozmowie z dziennikiem prof. Kazimierz Kik.

Kolejne miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmuje Grzegorz Schetyna, na którego zagłosowało 11 proc. respondentów. Zdaniem Kika, „Schetyna kojarzy się z przegraną, nie jest wiarygodny. Siła jego formacji polega na niechęci ludzi do PiS, a nie miłości do lidera”.
Najlepszy polityk 2017 roku
Z kolei Polacy najbardziej cenią sobie Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska. 21 proc. ankietowanych wskazało na nich, jako najlepszych polityków mijającego roku.Kolejne miejsce przypadło Robertowi Biedroniowi – 11 proc. Prezydent Andrzej Duda uplasował się na trzeciej pozycji, zagłosowało na niego 10 proc. Polaków.

– Prezydent nadal cieszy się sympatią, ale mniejszą. Stracił w 2018 roku m.in. poprzez odpuszczenie sprawy referendum konstytucyjnego. Pokazał się jako polityk wycofany. Polacy wolą zawierzyć obietnicom gospodarczym Morawieckiego – komentuje na łamach „SE” politolog.
Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 29-30 listopada 2018 roku metodą CAWI na próbie 1098 dorosłych Polaków.


Komentarze