DRAMAT POLAKA w Niemczech!

21-letni kierowca, który srebrnym BMW wjechał w sobotę po południu na płytę lotniska w Hannoverze twierdzi, że jest z Polski – informuje agencja DPA. Policja nie potwierdziła jeszcze tej informacji, ponieważ mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj. Jak podawały niemieckie media, mężczyzna tuż przed godz. 16 przedarł się przez bramę samochodem na polskich tablicach rejestracyjnych i wjechał na płytę postojową lotniska w Hannoverze. Przez kilkaset metrów gonił samolot linii Aegean Airlines, który chwilę wcześniej wylądował, kończąc rejs z Aten.

Mężczyzna został aresztowany. Policja przeszukała BMW – nie znaleziono w nim niczego niebezpiecznego. Badania wykazały natomiast, że 21-latek był pod wpływem amfetaminy oraz kokainy.

Na lotnisku wstrzymano ruch samolotów, który wznowiono po godz. 20. Według służb zdarzenie nie miało związku z terroryzmem.

Port lotniczy Hanvover-Langenhagen jest ważnym węzłem międzynarodowym. Oferuje zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia lotnicze. W ubiegłym roku lotnisko miało 5,87 miliona pasażerów, w porównaniu do 5,4 miliona w roku poprzednim. Powierzchnia lotniska obejmuje 1000 hektarów.


Komentarze