Dramat młodej dziewczyny! Jej brzuch wygląda jak…

W czasie ciąży najpierw straciłam 7 kg w ciągu pierwszych 3 miesięcy, później przybrałam 16 kg. Po ciąży zostało mi 5 kg. Ale skóra na brzuchu po cesarce wygląda fatalnie, mam rozstępy mimo dbania o skórę. Czuje się ze sobą fatalnie, nie potrafię spojrzeć w lustro. Córeczka ma 6 tygodni, dzisiaj w nocy spała tylko 3 godziny, za to w dzień śpi cały czas. Jak ja mam zaakceptować nową siebie? Jak mam rozebrać się przed mężem?”.

Te dramatyczne słowa jednej z użytkowniczek forum Kafeteria odzwierciedlają często spotykane u kobiet emocje. Na forum posypały się odpowiedzi. Kobiety mówią: „Jeżeli mąż jest mądry, a przede wszystkim cię kocha, to zaczeka, zaakceptuje rozstępy. Spróbuj wrócić do wagi wcześniejszej (…) maluj paznokcie , zapuść włosy”.

Inne próby „pocieszenia” brzmią trochę przerażająco: „po ciąży i tak dla męża nie istniejesz, ani on dla ciebie, dziecko jest najważniejsze dla obojga, wiec po co się tak spinasz? (…) Jemu twój wygląd wisi i powiewa, nie musisz się przed nim rozbierać „.

 


Komentarze