Buffon’a skusiła KASA? Zobacz ILE zarobi w PSG! Odszedł z Juventusu po 17 LATACH!

30 czerwca to ostatni dzień obowiązywania kontraktu Gianluigiego Buffona z Juventusem Turyn. Włoch w pięknym stylu pożegnał się z klubem, którego barwy reprezentował przez 17 lat – podaje WP Sportowe Fakty.

 

Legendarny bramkarz trafił do Juventusu Turyn w 2001 roku, za rekordowe 52 mln dolarów. Przez 17 lat był wierny Starej Damie, rozgrywając w jej barwach 656 meczów. W tym czasie wpuścił 518 bramek, a 311 spotkań zakończył z czystym kontem.

Miniony sezon miał być dla niego ostatnim w profesjonalnym futbolu. W maju sytuacja uległa jednak zmianie, gdy Gianluigi Buffon zapowiedział, że pojedynek z Hellas Werona będzie dla niego ostatnim w barwach Juventusu, jednak nie wspomniał nic o zakończeniu kariery. Wszystko ze względu na propozycję z Paris Saint-Germain.

Zdaniem światowych mediów, to właśnie PSG będzie nowym pracodawcą Buffona, do którego przejdzie na zasadzie wolnego transferu. Szczegóły dwuletniego kontraktu są podobno ustalone, Włoch ma zarabiać 7 mln euro rocznie. Brakuje jedynie podpisu pod umową.

/WP Sportowe Fakty


Komentarze