Brytyjczyk: „Jeśli Polacy wyjadą, to kto będzie MYĆ naczynia i ĆWIARTOWAĆ kurczaki?

„Pracowników z Polski zaczyna brakować w budownictwie, przemyśle, usługach” – powiedział „Rzeczpospolitej” Jonatahan Portes, profesor ekonomii na King’s College w Londynie. Coraz więcej Polaków opuszcza Wielką Brytanię…

 

„Polacy wyjeżdżają, niektórzy już to odczuwają, moje firmy jeszcze nie, ale jeśli nie wyobrażam sobie, że Polacy wyjadą – kto będzie myć naczynia i ćwiartować kurczaki? Przedsiębiorstwa potrzebują prostych ludzi do prostych prac – Polacy są do tego idealni. Dodatkowo za najniższe wynagrodzenie pracują ciężej i więcej niż Brytyjczyk czy Murzyn.” – powiedział Philip Davies, biznesmen z Birmingham.

Ruch jak na razie jest niewielki, ale już odnotowano, że Polacy jednak powoli opuszczają Wyspy. To jeszcze nie fala i nie wiadomo czy do niej dojdzie, a tymczasem miejscowi biznesmeni już podnieśli alarm. Zabraknie nam ludzi do pracy, mówią przedsiębiorcy i nie zostawiają suchej nitki na polityce Theresy May, która chce powstrzymać masowe przyjazdy na Wyspy i alarmują: bez imigrantów pójdziemy z torbami, ucierpi też nasza gospodarka.

 


KomentarzeTo jest InnyExpress – sporo z tego zmyśliliśmy 🙂