Bogdan Wenta ZRZEKŁ się polskiego obywatelstwa! Sąd potwierdził, że był w ZOMO?!

W Kielcach nie milkną komentarze na temat byłego selekcjonera reprezentacji polski w piłce ręcznej Bogdana Wenty – sąd Apelacyjny w Krakowie miał potwierdzić, że sportowiec był w ZOMO. Ciekawa jest także sprawa jego obywatelstwa.

 

Bogdan Wenta wydaje się być także niespokojny o kwestię swojego obywatelstwa, które zmieniał – w 1995 roku ZRZEKŁ się obywatelstwa polskiego i przyjął niemieckie – taką informację podaje wiele źródeł internetowych, brak jest jasnych negacji ze strony samego Wenty. Pytany o tę sprawę przez dziennikarza Dariusza Gacka z „Scyzoryk się otwiera”, miał się wyraźnie zirytować, tłumacząc swoje decyzje „sprawami życia prywatnego”. Faktycznie najpierw grał w barwach reprezentacji Polski, później Niemiec. Czy chodziło o pieniądze? Tego nie wiemy.

Komentatorzy życia politycznego w Kielcach – zwolennicy prawej strony Wisły, twierdzą, że zmiany obywatelstwa Wenta przeprowadzał „dla pieniędzy”

”Kto normalny żongluje obywatelstwem jak rzeczą zbywalną? Opłacało się, to zrzekł się bycia Polakiem, teraz jest znowu i został eurodeputowanym. Jeszcze prezydentem miasta teraz chce być – to na pewno ze względów finansowych, żeby karierę robić. Nie mówiąc o ZOMO, gdzie uczył jak bić naszych” – żali się pan Henryk, długoletni mieszkaniec Kielc. Choć nieco przesadza.

Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał przeprosić posła Tarczynskiego za słowa „Niemiecki sportowiec trenował pałowanie na głowach Polaków”. Jednak bycie Wenty w ZOMO nie zakwestionował.

”To zwykły lawirant. Nie lubię go! Nie będzie nigdy Polakiem! Zrzekł się obywatelstwa i jeszcze był w ZOMO, ze on w ogóle może startować!” – mówi były radny osiedla chcący zachować anonimowość.

Ponawiają się także głosy wsparcia :

”To najlepszy kandydat – merytorycznie przygotowany do zarządzania miastem. Ile sukcesów za nim stoi!” – mówi pani Halina Kowalczyk.

Oraz ciekawe spostrzeżenia :

„Ludzie, zastanówcie się, zginęło nas 6 milionów od Niemców. 6 milionów! Szanuję każdy naród, szanuję pana Wentę, ale mamy głosować dzisiaj za obywatelem Niemiec czy za obywatelem Polski?” – mówił na antenie Radia Kielce o kandydaturze Bogdana Wenty na prezydenta Kielc Jan Gierada.

Wenta obywatelstwo polskie odzyskał w 2007 roku, jednak pozostał także z obywatelstwem Niemieckim.

/Wyborcza24.pl


Komentarze