ALARM pogodowy: Nadchodzą REKORDOWE UPAŁY i silne BURZE!

We wtorek 24 lipca nad Polskę nadciągną afrykańskie upały. Z nieba będzie lał się żar, więc warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu przed wyjściem na dłuższy spacer. Deszczu i burz mogą spodziewać się mieszkańcy jedynie jednego rejonu polski. Kótrego? Szczegółową pogodę na wtorek 24 lipca dla programu „24 godziny” emitowanego o 18:50 na antenie NOWA TV tym razem przedstawił Jarosław Kret.

 

Miejscami odczuwalne temperatury będą osiągać nawet 40 stopni.
Do Polski dotarła  fala upałów znad Afryki. Temperatura będzie rosła, a skwar utrzyma się do połowy sierpnia. Wraz z upałem nadciągają także gwałtowne burze.

Końcówka tygodnia przyniesie przeważnie pochmurną aurę z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Prognozowane są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Będzie gorąco, średnio odnotujemy 29-31 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty. Ciśnienie wzrośnie, pod koniec tygodnia zacznie spadać.
W następnym tygodniu, od 30 lipca możemy spodziewać się zmiennej aury. Prognozowane są zarówno przejaśnienia i rozpogodzenia, jak i przelotny deszcz oraz burze. Na termometrach przeważać będą wartości powyżej 30 stopni, a temperatura obniży się o kilka stopni dopiero pod koniec tygodnia. Ciśnienie wzrośnie, przed weekendem zacznie spadać. Wiatr powinien być słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.


Komentarze