AFERA Dopingowa na Mundialu w Rosji! Neymar, Lewandowski…

Brazylijczycy przystępują do decydujących meczów mundialu w roli faworyta i …w cieniu podejrzeń o doping. Kto tak naprawdę jest dwunastym zawodnikiem pięciokrotnych mistrzów świata? Lewandowski w cieniu…

 

Podczas gdy w Rosji trwa najważniejszy turniej piłkarski, niemieccy dziennikarze udali się do Ameryki Południowej, by prześwietlić osoby związane z największymi aferami dopingowymi w brazylijskim futbolu. Pytań postawiono wiele, pełno jest niedomówień i wątpliwości, ale zdaniem autorów dokumentu filmowego „Dwunasty zawodnik Brazylii. Oszustwo w krainie futbolu” kraj, który najczęściej wygrywał mistrzostwa świata, to jednocześnie miejsce, gdzie najczęściej wybuchały piłkarskie afery dopingowe. I wiążą z nimi piłkarzy, którzy walczą w Rosji o kolejny tytuł.

Zdaniem niemieckich dziennikarzy w Brazylii jest bardzo „podejrzana” medycyna i farmakologia. Jeśli są pieniądze – można kupić nielegalne środki na ulicy. Oczywiście, piłkarze tego nie robią. Mają pośredników – lekarzy.

 

Jeden z nich, Mohamad Barakat, w Brazylii nie jest po prostu wybitnym fizjoterapeutą – to supergwiazda. Jest etatowym gościem na okładkach brazylijskich magazynów, a wśród jego klientów są celebryci i politycy. Najczęściej pomaga jednak piłkarzom.

 

Najsłynniejszy to Ricardo Kaka. Co do tego, że są dobrymi znajomymi z doktorem Barakatem, nie ma wątpliwości, jednak w żaden sposób nie udało się na podstawie dokumentów powiązać piłkarza z kliniką kontrowersyjnego lekarza. Zdaniem dziennikarzy ARD wiadomo za to na pewno, że na liście jego klientów są m. in. Brazylijczyk Fred i Peruwiańczyk José Paolo Guerrero. Obaj mają na koncie nie tylko udział w tegorocznych mistrzostwach świata, ale również w aferach dopingowych. Dwa wielkie skandale i dwaj piłkarze związani z tym samym lekarzem. Przypadek? – pytają dziennikarze ARD.

Freda dwukrotnie przyłapano na naruszeniu standardów antydopingowych. Piłkarz stosował środek, który nie jest uznawany za „bezpośredni” doping, głównym obszarem stosowania leku jest leczenie nadciśnienia i utrata masy ciała. Jest to jednak doskonały środek moczopędny i jest stosowany w sporcie jako substancja maskująca. Mimo wpadek Fred, wbrew wszelkim zasadom, nadal gra i jest w rozszerzonej kadrze Brazylii na mistrzostwach świata w Rosji. Do znajomości z Mohamadem Barakatem się nie przyznaje. Podobnie Guerrero, który miał uciekać przed dziennikarzami zadającymi niewygodne pytania.

 

TO robił Krychowiak na PUBLICZNEJ plaży – ZOBACZ WIDEO>>

 

Aby przekonać się, jakie metody stosuje w klinice doktor Barakat, autorzy filmu zdecydowali się na podstęp. ARD skontaktowała się z młodym piłkarzem i „pozyskała” go do wzięcia udziału w eksperymencie. Jego zadaniem było dostać się do kliniki Barracade w São Paulo i poznać metody leczenia doktora. Chłopak miał mówić, że często ma kontuzje i nie radzi sobie z obciążeniami.

Barakat na pierwszym spotkaniu miał oświadczyć, że nie jest magikiem, ale jeśli młody człowiek go posłucha i dokładnie wykona instrukcje, wszystko będzie dobrze. Lekarz miał przepisać różne leki, które nazwał „suplementami diety”. Jednak analiza przeprowadzona przez laboratorium antydopingowe w Kolonii potwierdziła, że ​​w składzie są dwie substancje niedozwolone dla profesjonalnych sportowców: anastrozol – substancja stosowana w celu zmniejszenia poziomu estrogenów u chorych na raka piersi, i przeciwzapalny kortyzol.

To nie wszystko. Barakat dał fałszywemu piłkarzowi numer telefonu swojego „partnera” w biznesie, który miał pomóc w zakupie mocniejszych leków. Mowa o sterydach. To m. in.: nandrolon, testosteron, hormon wzrostu, oxandrolon i turinabol.

Robert Lewandowski zdaniem polskiego fizjoterapeuty ostatnimi czasy zbyt mocno rozwinął muskulaturę przez co stracił czucie i panowanie nad piłką w takim stopniu jak do tej pory…CZYTAJ DALEJ>>


Komentarze